M1 Adana Alışveriş Merkezi
ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2019,
“AVM Büyüme” Kategorisinde Finalist Oldu!

Ödül kazanan projelere ödülleri, 10 Nisan’da Barselona, İspanya’da gerçekleştirilecek olan 2019 European Conference & Exhibition’da verilecek.
ICSC, gayrimenkul sektöründe yer alan seçkin projeleri, başarıları, geleceğe tuttukları ışık için cesaretlendirmek ve “iyinin en iyilerini-best of the best” ödüllendirmek amacı ile yarışma programları düzenliyor. Bu programlar, sektörde mükemmeliyet ve prestijin en önemli başarı kriteri olarak değerlendiriliyor.
M1 Adana AVM, METRO Properties ve FİBA Commercial Properties ortak projesi olarak; 2000 yılındaki açılışından bu yana Adana’nın ve bölgenin en iyi alışveriş merkezi olma özelliğini korudu. 2017 yılında gerçekleştirilen renovasyon ve büyüme projesi ile müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduran bir alışveriş merkezi olarak bölgenin çekim merkezi haline geldi.
Bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefi ile hareket eden M1 Adana, 90 bin metrekare kiralanabilir alanda, daha geniş çerçevede hizmet veren ulusal ve uluslararası tam 200 mağazaya sahip.
METRO Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer; “ Gelecekte her şey mevcutta olanın üzerine inşa edilecek. Bütün alışveriş merkezleri, zamanın dinamiklerine uygun hareket edebilmek için değişime ayak uydurmak, konseptlerini ve mağaza karmalarını buna göre yenilemek isteyecek. Başarının sürdürülebilir olmasını garantilemek, sadece değişime odaklanarak sağlanabilir,” diyerek, M1 Adana’nın yenilenme, değişim ve dönüşüm sürecinde attığı önemli adımları vurguladı, “Projemizin 2019 yılı ICSC SC Ödülleri’nde finalist olması, bu başarının ödüllendirilmesi anlamına geliyor, bundan dolayı gururluyuz, Barselona’da ödülün sahibi olmayı bekliyoruz,” dedi.
2017 yılında gerçekleştirilen renovasyon ve büyüme projesi sonrasında M1 Adana Alışveriş Merkezi’nin başarısını daha da üst noktalara taşındığına değinen FİBA Commercial Properties CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Ziyaretçilerimizin ve perakende sektörünün değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduruyoruz. Bu bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz yenileme ve büyütme projesi sonrası M1 Adana AVM bölgenin önemli çekim merkezlerinden biri haline geldi. Sektörün en iyilerini ödüllendiren ICSC SC Ödülleri’nde böylesine anlamlı bir başarı elde ettiğimiz için mutluyuz, ödülün 2019 European Conference’ da tarafımıza verilmesi bizi daha çok memnun edecektir,” dedi.