Fiba Commercial Properties
İştiraki Anchor Grup Ödül Aldı!

Habertürk

Fiba Commercial Properties’in Romanya’daki şirketi Anchor Grup, Bucuresti Mall Alışveriş Merkezi yenilenme projesi ile ‘2016’nın en iyi Renovasyon’ ödülünü aldı.
Portföyünde bulundurduğu dünya çapında 8 Alışveriş Merkezi başta olmak üzere, 500 bin m2’den fazla kiralanabilir alan, 850’yi aşkın marka ve mağaza ile Fiba Commercial Properties; Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da Alışveriş Merkezleri operasyonlarını başarıyla yürütüyor.
Alışveriş Merkezleri dışında Türkiye’de ve yurt dışında toplam 105 bin m2’den fazla kiralanabilir alanıyla 4 ofis binasının sahibi olan Fiba Commercial Properties, Anchor Grup şirketi yönetiminde, Bükreş’in merkezinde gerçekleştirdiği farklı rezidans projeleri ile Romanya’da da faaliyet gösteriyor.
Romanya’nın ilk Alışveriş Merkezi olarak 1999 yılında faaliyet gösteren Bucuresti Mall, Mayıs 2016’da yaptığı yenilenme ile Uluslararası CIJ ödüllerinden ‘ 2016 Yılının En İyi Renovasyon’ ödülüne layık görüldü.
Bucuresti-Mall-Award-Photo-Fiba-Commercial-Properties
CIJ ödülleri Ticari Gayrimenkul alanında uzun süredir verilmektedir. Romanya’da 9, Çek Cumhuriyeti’nde de 16 yıllık geçmişi olan ödül töreni, yerel ve uluslararası gayrimenkul piyasasındaki değişiklikleri karşılamak için Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine doğru yayılmaktadır.
Tüm büyüme hedeflerini uzun vadeli ve sürdürülebilir planladıklarını belirten Fiba Commercial Properties CEO’su Yurdaer Kahraman, ‘Romanya ve tüm bulundukları pazarlarda AVM, Ofis ve Rezidans projelerini çok yakından takip ettiklerini belirtti. Fiba Commercial Properties olarak büyümeye çok boyutlu yaklaştıklarını ve bu yıl Bükreş’teki AVM’lerinin yenileme çalışmalarını tamamlayarak ziyaretçilerin hizmetine sunduklarını ifade etti. Romanya’da bulunan Bucuresti Mall ve Plaza Romania Alışveriş Merkezlerinin yenileme projeleri için toplamda 30 Milyon Euro harcandığı ve yenilemelerin çok olumlu karşılandığı, hem ziyaretçi sayılarında hem de cirolarda önemli artışlar yaşadıklarını belirtti. Cirolarda en az %30-%40 artış sağladığı ve aynı sevideye gelişmelerinin devam ettiğini vurguladı. Bunun yanı sıra Çin’de 116 bin m2 kiralanabilir alana sahip Starmall Alışveriş Merkezi’nin yaklaşık 20 bin m2lik alanı için renovasyon çalışmalarına başlandığı bilgisi de verildi’. Yurdaer Kahraman, ‘Biz Fiba Commercial Proeprties olarak sadece yatırım yapıp yönetmiyoruz, aynı zamanda Alışveriş Merkezlerimizde mağaza açan Kahve Dünyası, Koton, LCW, Damat Tween, English Home ve Penti gibi büyük Türk markalarının da yurtdışı pazarına girmelerine destek oluyoruz’ dedi.
Anchor Grup Genel Müdürü Affan Yıldırım, ‘20 yıldır Romanya’da çeşitli Gayrimenkul yatırımlarla faaliyet gösterdiklerini belirtti. İlk kez, operasyonu devam eden Alışveriş Merkezini bir Türk şirket olarak renove ettiklerini bunun, pazarda ve perakende sektöründe kendilerine karşı zaten bulunan güveni daha da arttırdığını ifade etti’.