Fiba Commercial Properties’e
Avrupa’dan ödül

Hürriyet

Fiba Commercial Properties (Fiba CP), Romanya’daki şirketi Anchor Grup tarafından yönetilen yatırımı Bucuresti Mall’un yenileme sürecinde gösterdiği başarısından dolayı, CIJ EUROPE tarafından dünyada ticari gayrimenkul sektörünün önde gelen yatırımcılarına verilen “Best of the Best Hall of Fame (HOF)” ödülüne Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’da layık görüldü.
Dört ülkede yaptığı ticari gayrimenkul yatırımları ile adından söz ettiren Fiba CP, Romanya’daki AVM yatırımı Bucuresti Mall’un yenilenme sürecinde elde ettiği başarı nedeniyle Orta Avrupa ve Güney Doğu Avrupa’da ticari gayrimenkul sektörüne yönelik haberleriyle öne çıkan lider kuruluş CIJ EUROPE (Construction and Investment Journal) tarafından düzenlenen “Best of the Best Hall of Fame (HOF)” ödüllerinde en iyi renovasyon kategorisinde ödüle layık görüldü.
Romanya’da Anchor Grup ile yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösterdiklerini anlatan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Hali hazırda Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; dokuz AVM, dört ofis binası, iki rezidans kompleksi ve iki sinema kompleksi operasyonlarını yürütüyoruz.
Romanya’da; Plaza Romania, Bucuresti Mall, Plaza Romania Ofis, Anchor Plaza Ofis, Metropol Ofis, Incity ve Select Rezidans, Movieplex Sinemaları ile varlık gösteriyoruz. Romanya bizim değer verdiğimiz bir destinasyon. Bu coğrafyada yaptığımız projelerin ödüllerle takdir edilmesi bizi onurlandırıyor” dedi.