Emaar Square Mall açıldı

AVM Dergi

Emaar Square Mall, kapılarını İstanbullulara açtı. Emaar Square Mall açılışının ardından dopdolu bir etkinlik takvimiyle ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor.
İnşaat çalışmaları 2012’de başlayan Emaar Square Mall, kapılarını açtı. Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan ve dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa, dünyanın en büyük alışveriş merkezi The Dubai Mail gibi görkemli projelere imza atan Emaar’ın Türkiye’deki ikinci projesi Emaar Square Mall, İstanbul Çamlıca’da açıldı.
Şehrin merkezinde, en gözde alanlardan birinin üzerine kurulan Emaar Square, ana arterler ve bağlantı yollan üzerinde, Bağdat Caddesi’ne, İstanbul Boğazı’na ve köprülere çok yakın mesafede yer alıyor ve lokasyonuyla ulaşım açısından önemli avantajlara sahip bulunuyor. Emaar Square projesi İstanbul’a değer katacak Emaar Square’in tasarımı ve mimarisi İstanbul’un zengin kültürel mirasım ve ruhunu yansıtırken, Anadolu Yakası’nda da yeni bir cazibe merkezi oluşmasına katkıda bulunacak.
Emaar Square binden fazla konut, 183 odalı beş yıldızlı The Address Hotel’in yanı sıra içinde Galleries LaFayette gibi Türkiye’de ilk kez faaliyet gösterecek markaların da bulunduğu Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine sahip. Toplam kiralanabilir alanı 150 bin metrekareden fazla olan Emaar Square’de, ziyaretçiler için eğlence ve çocuk oyun merkezleri ve buz pisti ve bir benzeri Dubai Mall’da bulunan sualtı hayvanat bahçesi gibi çok çeşitli seçenekler yer alırken 2 bin 400 koltuklu mega sinema kompleksi, yalnızca AVM’ye özel 4 bin 500 araçlık otopark da bulunuyor.
İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor. Yılda 25 milyon ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan Emaar Square Mall, Anadolu Yakası’nın ilk 4DX sineması ve Turkish Village gibi farklı yönleriyle öne çıkarken ziyaretçilerine dopdolu bir etkinlik takvimi de sunuyor.
Emaar Square Mall’de 30 gün sayısız eğlence
Kapılarını açan Emaar Square Mall, ziyaretçilerine bir festival ortamı sunuyor. Ziyaretçiler, Emaar Square Mall’da, 28-29-30 Nisan’da Fransa’dan gelen ünlü şov ekibi Giant Dolls ve Dream Parade’in tüm gün süren etkinlikleriyle kendilerini rengârenk bir dünyanın içinde bulacak. Emaar Square’in koridorlarında sokak müzisyenlerinin keyifli melodileri moda severlerin alışveriş keyfini katlayacak.
Emaar Square Mall, dopdolu etkinlik programında çocukları da unutmuyor. ‘Mini Zone’da ücretsiz workshoplar düzenlenirken, ‘Mini Sahne’de ise birbirinden eğlenceli çocuk oyunları miniklerle buluşuyor. Atölye çalışmalarından ilki; 29 Nisan 12:00-14:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan tahta oyuncak yapımı workshop’u. Mini Sahne ise perdesini 29 Nisan Cumartesi 13:00’te ‘Çizmeli Kedi’, 30 Nisan Pazar 13:00’te ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ oyunu ile açıyor.
Müzikle sanat bir arada
Müziği alışveriş ve eğlence ile buluşturan Emaar Square Mall bir ay boyunca birbirinden önemli sanatçıları da ağırlayacak. Burhan Öçal & Trakya All Stars, Bülent Ortaçgil, Özge Fışkın, Evren Can Gündüz, Fatma Turgut ve Pinhani bunlardan yalnızca birkaçı.
Emaar Square Mall mayıs ayında sıra dışı bir sergiye de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul My (Neon) Love isimli sergide, Burcu Esmersoy, Arzu Kaprol, Didem Soydan, Ece Sükan, Joana Kohen, Koray Birand, Zeynep Tosun ve Onur Baştürk’ün İstanbul’u neon ışıklarla anlattığı eserler 11 Mayıs – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.